Aktualności

Środa, 10 sierpnia, 18:50

Pewny awans i gol debiutanta!

Włókniarz Kalisz - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2) [relacja]

Pogoń awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski po zwycięstwie nad Włókniarzem Kalisz. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a gole zdobywali Spas Delew, Gracjan Jaroch i dwa Łukasz Zwoliński. W kolejnej rundzie rywalem Pogoni będzie Jagiellonia.

Do Kalisza trener Kazimierz Moskal zabrał 16 zawodników. Takafumi Akahoshi, Hubert Matynia, David Niepsuj i Adam Frączczak leczą kontuzje. Z powodu decyzji trenera o odpoczynku Seiya Kitano został w Szczecinie. Marcin Listkowski przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej. Za kartki pauzuje Jarosław Fojut. Na mecz w pucharze trener powołał za to Gracjana Jarocha, który do Kalisza udał się z nadziejami na debiut w seniorach.

Nie było zaskoczeniem, że Portowcy przejęli inicjatywę niemal z pierwszym gwizdkiem sędziego. Nieźle w mecz wszedł Spas Delev. Już w 2. minucie Bułgar szalał w polu karnym kaliszan, ale w decydującym momencie odskoczyła mu piłka. Kolejna akcja skrzydłowego powinna zakończyć się golem. Po podaniu Dawida Korta letni nabytek Pogoni trafił w słupek. Bramka była kwestią czasu.

Pogoń objęła prowadzenie w 13. minucie meczu. Łukasz Zwoliński nie dał najmniejszych szans bramkarzowi KKS-u w sytuacji sam na sam. Spokojnie wyczekał aż ten zrobi ruch i pewnie posłał piłkę do siatki. Asystę zaliczył Robert Obst. 26-letni Delev dopiął swego w 23. minucie. Bramkarz wyczuł strzał, ale był tak mocny, że przełamał dłonie golkipera. Bliski podwyższenia na 3:0 był Ricardo Nunes. Jednak futbolówka po uderzeniu z dystansu przeleciał tuż nad poprzeczką.

Kilka minut po wznowieniu gry Portowcy zdobyli trzeciego gola. Wprowadzony po przerwie Adam Gyurcsó zdecydował się na samotny rajd. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów Węgier wyłożył piłkę do Zwolińskiego i napastnik Pogoni ustrzelił dublet. To niejedyna dwójkowa akcja tych zawodników. W kolejnej "Zwolak" lekko spóźnił się do dośrodkowania Węgra. Strzelić mógł też Gyurcsó, ale niewiele pomylił się po podaniu od Rafała Murawskiego.

Kwadrans przed końcem swoją szansę dostał Gracjan Jaroch. Junior zmienił Ricardo Nunesa. I to właśnie Jaroch ustalił wynik spotkania na 4:0. Debiutant wykończył akcję Zwolińskiego pewnym strzałem z 7 metrów.