Aktualności

Środa, 26 października, 15:24

Portowcy wracają z zaliczką

[relacja] Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin

Piłkarze Pogoni Szczecin - w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski - wygrali 2:1 z Puszczą Niepołomice i zrobili pierwszy krok ku zbliżającemu się półfinałowi. Za miesiąc czeka nas rewanż w Szczecinie.

Oba zespoły zaczęły ostrożnie. Podopieczni Kazimierza Moskala dłużej utrzymywali się przy piłce, ale momentalnie byli podwajani lub potrajani. Na pierwsze uderzenie ze strony szczecinian musieliśmy czekać do 8. minuty. To wtedy Adam Frączczak podjął próbę z 20. metra, ale była ona niecelna.

Pierwszy groźniejszy sygnał należał do zawodników Puszczy, a dokładniej - Macieja Domańskiego. Po szybkim wyrzucie z autu piłkarz przyjął futbolówkę w narożniku pola karnego i uderzył na bramkę Jakuba Słowika. Ta powędrowała metr nad poprzeczką.

Portowcy objęli prowadzenie w 21. minucie. Będący na 30. metrze od bramki Andrzeja Sobieszczyka Mateusz Matras podał do Ricardo Nunesa. Ten minął rywala i po strzale na dalszy słupek między nogami Piotra Stawarczyka wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Z każdą akcją podopieczni Moskala zyskiwali przewagę. Bliscy kolejnych trafień byli m.in. Nunes czy Frączczak, ale dobrze na linii spisywał się Sobieszczyk.

Szczecinianie mogli na przerwą schodzić z dwubramkową przewagą. W 42. minucie Rafał Murawski wyszedł sam na sam z golkiperem, lecz ten nie nabrał się na zamarkowany strzał i wyszedł górą z pojedynku.

Druga połowa rozpoczęła się żywiołowo, bo już kilkanaście sekund po wznowieniu gry groźnym uderzeniem popisał się Domański. Szczecinianie nie czekali długo z odpowiedzią - w 56. minucie Takafumi Akahoshi ruszył prawym skrzydłem i zagrał do środka do Frączczaka, który pewnym strzałem pokonał Sobieszczyka.
Z kolei w 72. minucie nieznacznie pomylił się Murawski. Kapitan przyjął piłkę podaną przez Matrasa i z 25. metra huknął na bramkę, ale zabrakło kilku centymetrów, aby ta znalazła się w siatce.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Marcin Orłowski wygrał pojedynek główkowy na 5. metrze. Słowik interweniował w okolicach linii bramkowej, ale sędzia Sebastian Jarzębak wskazał na środek boiska. W ostatnich minutach Portowcy długo utrzymywali się przy piłce, co pozwoliło wywieźć cenną zaliczkę z Niepołomic. Za miesiąc w Szczecinie dojdzie do rewanżu, który zadecyduje o tym, kto znajdzie się w półfinale PP.