Aktualności

Wtorek, 29 listopada, 19:20

Mamy półfinał!

Pogoń Szczecin – Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)

Pogoń Szczecin pokonała 2:0 Puszczę Niepołomice i pewnie awansowała do półfinału rozgrywek Pucharu Polski. W dwumeczu Porotwcy wygrali 4:1.

Po zwycięstwie 2:1 w Niepołomicach Portowcy byli zdecydowanym faworytem w walce o awans do półfinału Pucharu Polski. Mecz rewanżowy miał być tylko formalnością. Kazimierz Moskal dokonał tylko dwóch zmian w porównaniu do ostatniej potyczki ekstraklasowej. Jakub Słowik zastąpił Dawida Kudłę. Na pozycji stopera wystąpił Mateusz Matras, który zagrał za Jarosława Fojuta.

Puszcza od pierwszych minut rzuciła się od odrabiania strat, ale została skarcona przy pierwszej okazji. Ádám Gyrucsó wypatrzył w polu karnym Kamila Drygasa. Posłał piłkę wprost na jego głowę i pomocnik nie dał szans Andrzejowi Sobieszczykowi.

W 21. minucie błysnął także drugi ze skrzydłowych. Spas Delev dostał podanie od Drygasa w pełnym biegu. Bułgar wpadł w pole karne, położył stopera, ale trafił wprost w bramkarza. Dobitka była już niecelna.

Niespodziewanie jedno z dośrodkowań mógł wykończyć także Takafumi Akahoshi. Pomocnik doszedł do piłki od Cornela Râpy. Sprytny strzał zza obrońcy przeleciał nad poprzeczką. Ricardo Nunes także był bliski asysty. Gola do szatni mógł zdobyć Delev, ale posłał piłkę nad bramką po strzale głową.

Adam Frączczak rozstrzygnął losy awansu w 53. minucie. Delev urwał się obrońcom przed szesnastką i znalazł trochę miejsca, by oddać strzał. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał Frączczak i z siedmiu metrów umieścił piłkę w siatce. Po kilku minutach kolejną szansę miał reprezentant Bułgarii. Zdołał przyjąć piłkę w polu karnym pod presją obrońcy, ale znowu przestrzelił.

Jakub Słowik został poważnie sprawdzony dopiero w 79. minucie. Popisał się paradą, przenosząc piłkę nad poprzeczką po strzale zza pola karnego. W odpowiedzi Łukasz Zwoliński zbyt lekko uderzył z narożnika pola karnego i Sobieszczyk nie miał kłopotów z obroną strzału.