Aktualności

Niedziela, 19 marca, 9:55

Pierwsze czyste konto w roku

Jakub Słowik o meczu z Jagiellonią Białystok

Pierwszy raz w 2017 roku i po raz pierwszy w lidze od meczu z Arką Gdynia (3:0) w październiku Portowcy zakończyli mecz bez straty gola. - Fajnie, że zagraliśmy na zero z tyłu, ale graliśmy całą połowę w przewadze. Ten remis to porażka. Szanuję go, ale potrzebujemy punktów – mówi Jakub Słowik.

Trener Kazimierz Moskal nie mógł skorzystać z wykartkowanego Jarosława Fojuta i na środku defensywy zastąpił go Cornel Rapa. Rumun w trakcie pierwszej połowy wrócił na prawą stronę defensywy, bo boisko musiał opuścić kontuzjowany David Niepsuj. - W defensywie tym razem radziliśmy sobie dobrze. Niezależnie kto grał. Szkoda, że z przodu zabrakło gola – mówi z żalem bramkarz. - Jagiellonią mocno się cofnęła i dobrze broniła. Trzeba to przyznać, ale naszym obowiązkiem było „wepchnięcie” zwycięskiego gola jakkolwiek.

Przed Portowcami przerwa, a po niej cztery ostatnie kolejki sezonu zasadniczego. 1 kwietnia Pogoń zagra w Warszawie z Legią. - Myślę, że przerwa się przyda. Oczyścimy głowy i popracujemy nad tym co mocno szwankuje. Dzisiaj udało się zagrać dobrze w defensywie, ale we wcześniejszych meczach były błędy. Jesteśmy na takim etapie sezonu, że każdy szuka punktów. Mamy trudny terminarz, ale każdy z tych meczów jest do wygrania – twierdzi golkiper Dumy Pomorza.